Navigácia

Obsah

Divadelný súbor Hugo

Typ: ostatné
Vážení občania, obecný úrad Borčice Vás srdečne pozýva na skvelú komédiu s názvom ,,Prekvapenie,, ktorá sa bude konať dňa 06.09.2019(piatok) o 18.00 hod. v Kultúrnom dome v Borčiciach.
Divadelný súbor HUGO

uvádza komédiu

PREKVAPENIE

Na motívy divadelnej hry: Ray Conney - Funny Money
Preklad a úprava: Ján Dudáš

Pohybová spolupráca: Štefan Mucha

Scénický výtvarník: Lukáš Behan

https://ci3.googleusercontent.com/proxy/8CBWEZYl_gju-O0mEKjDNw0Eh_qIbYUu1oZBKfZqOypmLO1gU9NfBBUnKK5HrwoN-VKG8iQn_PvQpZDlbxq0IwVL9dQOy_HcGJ0=s0-d-e1-ft#https://mail.google.com/mail/u/0/images/cleardot.gifKostýmová výtvarníčka: Zuzana Jánošíková

Výber hudby: Andrej Škvaro

Zvuk a svetlo: Marián Zahradník

Stavba scény: Tibor Arendáš, Ján Bielik, Lukáš Behan, Peter Krnáč, Ľubomír Stareček

Text sleduje: Ivana Monnichová

Produkcia: Andrej Škvaro, Ľubomír Stareček


Réžia: Andrej ŠkvaroOSOBY A OBSADENIE

Henry: Lukáš Behan/Mário Paholek
Jean: Michaela Šlesariková/Erika Zlatošová
Victor: Peter Domáň/Ján Bielik
Betty: Mária Tarabová/Simona Jáňová
Davenport: Adam Arendáš
Slater: Tibor Arendáš
Alla: Mária Kalmárová
Taxikárka: Jana Heisarová/Jana Trenčanová
Mafián: Peter Krnáč/Juraj Bielik
 

O hre:

Divadelná hra Prekvapenie vťahuje diváka do kolotoča zvratov, nečakaných udalostí, mafiánskych praktík a nehanebne veľkej kopy peňazí. Ich sila privádza ľudí ku skorumpovateľnosti, prebúdza nenásytnosť, kazí ľudský charakter aj zdravý rozum.

 

Keď sa Henry Perkins v deň svojich narodenín vracia autobusom domov z práce, netuší, že kufrík, ktorý si omylom vymenil so svojim spolucestujúcim, ukrýva veľké prekvapenie. Neuveriteľnú hromadu peňazí. Namiesto narodeninovej oslavy balí kufor, a aj napriek protestom svojej manželky Jean, objednáva letenky s okamžitým odletom kamkoľvek...Barcelona, Bermudy, Bali...hlavne sa musia dostať do bezpečnej vzdialenosti od skutočného majiteľa kufríka, ktorý im môže kedykoľvek zaklopať na dvere. Komplikáciou, v tomto skoro dokonalom pláne, sú však rodinný priatelia Victor a Betty, ktorí prichádzajú na narodeninovú oslavu. Čo je horšie, pripojí sa aj niekoľko nepozvaných hostí s nepríjemnými otázkami – seržant Davenport, agent Slater a taxikárka. Kultúrny program zabezpečí nemotorná tanečnica Alla a mafián so svojím revolverom, ktorému kufrík patrí. Oslávenec aj hostia sa postupne zaplietajú do klamstiev, príbehov a nečakaných rodinných zvratov. Zápletka sa komplikuje a plány, ako sa z tohto uzla dostať von, naberajú čoraz absurdnejšie riešenia.Scanprekvapenie_2019_08_28_10_53_35_702.pdf (220.34 kB)


Príloha

Vytvorené: 28. 8. 2019
Posledná aktualizácia: 28. 8. 2019 12:07
Autor: