Preventívna protipožiarna prehliadka

Preventívna protipožiarna prehliadka

Vážení občania,

na základe poverenia starostky obce oznamujeme občanom, že dňa 5.3.2022 v čase od 9:00 - 13:00 hod. začnú kontrolné skupiny hasičov z Bolešova vykonávať preventívne protipožiarne kontroly v zmysle zákona č. 314/2001 Z.z. o ochrane pred požiarmi v znení neskorších predpisov. Každý vlastník alebo užívateľ nehnuteľnosti je povinný umožniť kontrolnej skupine protipožiarnu prehliadku svojej nehnuteľnosti s výnimkou obytných miestností. Pri prehliadkach sa kontroluje predovšetkým suterén domu, pivnice, povaly, garáže a ďalšie priestory s rizikom vzniku požiaru. Prehliadky slúžia predovšetkým  prevencii proti vzniku požiarov a ich účelom je upozorniť majiteľov na možné riziká vzniku požiarov.Prosíme všetkých občanov, aby vo vlastnom záujme umožnili kontrolným skupinám prehliadku vlastnej nehnuteľnosti, sami boli pri prehliadke nápomocní a rešpektovali požiadavky členov kontrolnej skupiny.

Vytvorené: 28. 2. 2022
Posledná aktualizácia: 28. 2. 2022 14:15